Valge Maagia

heasoovlik maagia, nõiakunst, võlukunst, võlurid, nõiad, wicca
 
PealehtPealeht  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 
 

 Nõidade abielud/kooselud

Go down 
AutorTeade
Kabala
Teadja
avatar

Postitusi : 66

PostitaminePealkiri: Nõidade abielud/kooselud   Esm 29 Sept 2014 - 2:42

Abielu ja kooselu – need on sellised teemad, mille üle mõtlevad (meie hulgast) isegi üksiklased. Minu käest on korduvalt küsitud, et kas siis nõidade vahel sõlmitavad abielud ei olegi sarnased nendele abieludele, mis sõlmitakse tavainimeste vahel ?

On ja ei ole ka. Seda eelkõige seetõttu, et tavainimesed eelistavad eelkõige kristlikku abieluvormi (see on siis Piiblist tulenev ühe naise ja ühe mehe vahel olev abielu).

Kui nüüd küsida keskmise tavainimese käest, et miks just seda abieluvormi eelistatakse, siis enamus neist arvab, et see on lihtsalt õige.

Nõiad ei ole “kristlikes puurides” ja seetõttu ei ole abielu, mis sõlmitakse ühe mehe ja ühe naise vahel, nõidade arvates kuidagi parem teistest abieluvormidest – pigem ikka vastupidi. Kui vaadata selliste (Eestis tüüpiliste) abielude statistikat, siis nähtub, et üle poolte registreeritud abieludest lahutatakse. Kui siia juurde lisada veel kooselud (mida kunagi ei registreeritud) siis on alust arvata, et tegelikkuses jääb selliste abielude/kooselude (üks mees ja üks naine) puhul lõplikult kokku alla 25% inimestest.

Kas see arv ei pane mõtlema ja miks see ometi nii on ? Ehk selline mudel lihtsalt ei ole eriti õnnestunud ?

Wicca nõiad on sallivad ja sallivus väljendub ka erinevate kooselude/abielude osas. Siiski tuleb mainida, et meil Eestis nii tüüpiline mehe ja naise vaheline kooselu/abielu vorm ei ole wiccade (ja üldse valgete maagide) hulgas sugugi tüüpiline.

Väga palju on näiteks kahe naissoost nõia vahelisi abielusid/kooselusid. Samuti on üpriski tüüpiline kolmikabielu (kaks naisnõida ja üks meesnõid) variant. Meesnõidadevahelisi (kaks meesnõida) abielusid on vähe ja samuti on vähe neid abielusid, kus koos elavad kolm naisnõida või rohkem kui kolm erinevast soost nõida.

Miks see küll nii on ?

On väidetud, et osaliselt on see tingitud sellest, et wiccaga ja üldse valge maagiaga tegeleb hoopis rohkem naisi kui mehi. Kuid kas see ikka on ka tegelikkuses nii või on see seotud hoopis “kristlikust puurist” väljasolekuga ? Muuseas wiccat on mõningates kirjutistes nimetatud isegi “lesbiliseks usuks”.

Samas ka kolmikabielud on väga levinud. Kolmikabielud on levinud seetõttu, et suur osa häid nõidu armastavad asju koos teha ja kolme vägi on juba midagi erilist. Ainult väikest osa maagilisi toiminguid saab teha koos covenis. Selleks, et teha suuri asju, on vaja rohkem koos olla kui tüüpilises covenis koos ollakse. Niisiis eelistavad mitmed nõiad luuagi perekonna nende nõidadega, kellega koos igapäevaselt maagiat praktiseerida soovitakse.

Siinkohal peaks vist mainima ka seda, et kui suur osa tavainimeste abielusid saavad alguse tundest nimega armastus ja hoolivust tulla ei pruugigi, siis tüüpiliste  nõidade abielude puhul tekib esmalt hoolivus.

Millist abielu/kooseluvormi eelistad sina ja miks ? Kui vastad siis võiksid rääkida ka sellest, kas sa ei ole mingil viisil olnud oma valikutes seotud mingite vaimsete “puuridega”.
Tagasi üles Go down
Aglea
Maagiahuviline
Aglea

Postitusi : 140

PostitaminePealkiri: Re: Nõidade abielud/kooselud   Reede 17 Okt 2014 - 21:29

Hea teada, et nõidadel on teisiti (leidub neid, kes elavad nö ebatüüpiliselt). Näib, et enamikesse on juurdunud sisse kristlikud arusaamad kooselu osas .

Minu jaoks on tähtis see, et omavahel sobitakse ja hoolitakse. Ei ole vähimatki kooselu vastu, milles on 2 naist ja 1 mees. Pigem ikka vastupidi. Arvan sellest hästi. Olen veendunud, et suudaksin edukalt seesuguselt elada, aga vastastikune hoolivus (ja sobivus) on väga tähtis. Arvan, et kui see on olemas, tuleb ka kõik muu. Ja suudetakse edukalt ületada kõik takistused, mis on teel. Palju edukamalt, kui need suudavad, kes kahekesi elavad. Muidugi suudetakse ka rohkemat teha kui 2 nõida iial koos võimelised oleksid korda saatma. Ja see on hea...
Tagasi üles Go down
MustKüünal
Maagiahuviline
MustKüünal

Postitusi : 19

PostitaminePealkiri: Re: Nõidade abielud/kooselud   Nelj 28 Mai 2015 - 22:55

Kas siis nõidadel puuduvad sellised pahed nagu armukadedus, omanditunne jne? Minul ei puudu:) Sellepärast ei ole minu jaoks selline abielu/kooselu, kus pole koos 2 inimest, vaid rohkem. Kisuks liiga keeruliseks ja pealegi ma pole suur suhtleja ,et jaksaks mitme inimesega pidevalt suhelda:)
Tagasi üles Go down
Kabala
Teadja
avatar

Postitusi : 66

PostitaminePealkiri: Re: Nõidade abielud/kooselud   Reede 29 Mai 2015 - 20:10

See kõik sõltub ju ikkagi konkreetsest nõiast. On ka ju neid, kes eelistavad olla igas mõttes üksiklased. Mis pahedesse puutub, siis eks selliste asjadega saab ju võidelda
Tagasi üles Go down
Sponsored content
PostitaminePealkiri: Re: Nõidade abielud/kooselud   

Tagasi üles Go down
 
Nõidade abielud/kooselud
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Valge Maagia :: MUU :: Vabateema-
Hüppa: