Valge Maagia

heasoovlik maagia, nõiakunst, võlukunst, võlurid, nõiad, wicca
 
PealehtPealeht  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 
 

 Loitsimis keel

Go down 
AutorTeade
Ceth
Uus tulija
Ceth

Postitusi : 7
Location : Pärnu

PostitaminePealkiri: Loitsimis keel   Esm 30 Märts 2015 - 21:44

Tere!

Huvitav oleks teada, kas kasutate loitsimiseks puhast eesti keelt või tunneb keegi, et mõjuvam on näiteks inglise või ladina keeles seda teha? Lisaks mõttele annab jõudu ka ju sõna.
Tagasi üles Go down
Leena
Maagiahuviline
Leena

Postitusi : 274

PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   Esm 30 Märts 2015 - 23:46

Üldjuhul kasutan eesti keelt. Minu jaoks on probleemiks eesti keeles aga riimuvate sõnade leidmine - samas kui ingilse keeles on neid kokkusobivaid sõnu nii palju ja need leiavad tee loomulikult. Kas sul sõnade seadmisega lood kergemad?

Olid ka ajad, mil tundus mõjuvam inglise keeles loitsida. Nüüd aga tunnen, et iseenda puhul keele osas ei ole vahet. Tähtis on aga nt minu jaoks kavatsus sõnade taga; see et nö loitsides lisan sõnadesse väge ja usaldan.

Tagasi üles Go down
Kabala
Teadja
avatar

Postitusi : 66

PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   Teis 31 Märts 2015 - 0:44

Sageli kasutan vaimsete toimingute tegemiseks vaimukeeli.
Tagasi üles Go down
Kabala
Teadja
avatar

Postitusi : 66

PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   Püh 5 Apr 2015 - 15:21

Lugesin Cethi postitust uuesti ja see ladinakeelsete loitsude küsimus tekitas omapärase tunde.

Ega enamus vist ju ei teagi, miks mitmed ladina keelt kasutavad. Asi nimelt selles, et vahel on vaja teha loitse ja ka muid toiminguid nii, et soovimatutel vaimolenditel ei oleks võimalust aru saada, mida sa teed.

Kõige kindlam viis selleks on loomulikult kasutada vaimukeeli, aga kõigil seda vaimuannet ei ole. Siis kasutataksegi näiteks ladina keelt. See, et pimedus ei suuda mõista ladina keelt, on osaliselt müüt ja levinud paljuski kristlikes ringkondades. Nimelt arvatakse et halvad vaimolendid ladina keelt ei mõista. Päris õige see ei ole. Asi lihtsalt selles, et madala klassi kurjad vaimolendid valdavad eelkõige seda keelt, mida valdas isik, kelle sees nad varasemalt elasid. Kuna latiine enam ei eksisteeri, siis ei eksisteeri ka neid, kelle emakeel oleks ladina keel. Niisiis enamus madala klassi vaimolendeid sellest keelest tõesti aru ei saa. Samas on aga neid kurje vaimolendeid, kes on kunagi elanud mõne latiini sees. Nemad saavad sellest keelest loomulikult aru.

Keele taga võib olla vaimsus, aga sõna taga on vägi. Juba tuhandeid aastaid tagasi jagati sõna tinglikult kaheks - kirjapanud sõna ja väljaöeldud sõna. Kusjuures eraldi toodi välja, et väljaöeldud sõna taga on vägi Keele taga (kui tavakeeltest rääkida) võib olla aga vaimsus mistõttu võib mõnes keeles olla asju kergem teha kui teises keeles.

Tagasi üles Go down
Guardian
Maagiahuviline
Guardian

Postitusi : 93

PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   Esm 13 Apr 2015 - 20:37

Tavaliselt kasutan ikka eesti keelt aga ühe loitsu olen teinud ladina keeles, 2 inglise keeles ja 1 rootsi keeles.
Tagasi üles Go down
Haldjas89
Uus tulija
Haldjas89

Postitusi : 3

PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   Kolm 21 Sept 2016 - 14:37

Kas keegi seletaks mulle rumalale lahti, mis on vaimukeel ?

_________________
'' Sina oled nõidus ja nõidus on armastus ... '' I love you
Tagasi üles Go down
Kabala
Teadja
avatar

Postitusi : 66

PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   Nelj 22 Sept 2016 - 10:11

Vaimukeelest räägitakse isegi Piiblis. Seal on seda kutsutud "võõrasteks keelteks". Tegemist siis keelega, mida nõiad vaimus räägivad ja mille abil ka mitmeid maagilisi toiminguid korda saadetakse. Läbi ajaloo on sellest loodud erinevaid müüte. Kuna tavainimesed on korduvalt olnud tunnistajaks, et nõiad räägivad mingeid tavainimeste jaoks arusaamatuid sõnu, siis on loodud müüt ussisõnadest, nõiasõnadest jne. Ka Harry Pottery autor oli probleemi ees, et kuidas siis neid vaimukeeli raamatus kajastada. Nagu näha, on mindud "nõiasõnade" variandi peale. Kui juba on nõiasõnad, siis tuleb tavainimeste loogika järgi neid sõnu ka õppida ja järelikult peaksid nende loogika järele need sõnad ka kuskil kirjas olema. Niisiis on loodud müüt ka sellisest nõiaraamatust kus nõiasõnad kirjas on. Sellest tulenevalt ei ole vähe neid, kes kuskilt proovivad leida üles seda niinimetatud nõiaraamatut, et nõiasõnu õppida.

Siit siis tekibki küsimus, et kuidas küll tavainimesele ära selgitada, et ma ju räägin vaimus, et mul ei ole vaja selleks mingit raamatut ega sõnade õppimist, et see keel on mul juba olemas , et tegemist on vaimuandega jne.

Aga on siis vaja üldse kõiki asju tavainimestele selgitada ... peaks ju piisama lihtsalt sellest, et valged maagid suhtuvad tavainimestesse heatahtlikult ja neid aitavad.

Paljudel noorematel nõidadel avaldub see vaimuanne sageli siis kui nad on raskustes. Näiteks kui käib võitlus mingi kurja vaimolendiga, siis korraga lihtsalt tulevad need keeled. Muidugi on see nõia otsustada, kas ta soovib neid ka rääkida. Tegemist on vaimuandega, mida saab ka taotleda.

Tagasi üles Go down
Haldjas89
Uus tulija
Haldjas89

Postitusi : 3

PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   Nelj 22 Sept 2016 - 13:24

Tänan sid vastuse eest. Ma sain nüüd täpselt aru mis see on, ma mõtlesingi, et kas see on see või mingi muu. Ka mul esineb seda aga mul on nii, et ma ei saa ise aru ju mis ma ütlen. Kas see on ok ? Või peab seda ikkagi kuidagi mõistma õppima ?

_________________
'' Sina oled nõidus ja nõidus on armastus ... '' I love you
Tagasi üles Go down
Kabala
Teadja
avatar

Postitusi : 66

PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   Nelj 22 Sept 2016 - 13:56

Vaimukeel ongi ju selline keel, kus vaimus räägitakse saladusi Niisiis Sinu vaim räägib kellegi teisega (või annab välja käsklusi jne) Sinu suu kaudu. Eraldi teemaks on paljudel selle keele tõlgendamine. Kuna ka prohveteeringud ja vaimsed sõnumid tulevad sageli vaimukeeltes, siis sellistel puhkudel see nõiake, kes sõnumi vaimukeeltes esitab, esitab üldjuhul kõrvale ka tõlke.

Tegemist on vaimuandega, mis hakkab sageli järk-järgult toimima. Niisiis anna endale aega ja usu vaid Nii ütlen seetõttu, et ilma usuta ei kipu see vaimuanne töötama. Tuleb uskuda nii endasse kui ka sellesse, mida Sa teed

Tagasi üles Go down
Haldjas89
Uus tulija
Haldjas89

Postitusi : 3

PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   Nelj 22 Sept 2016 - 14:07

Tänan sind

_________________
'' Sina oled nõidus ja nõidus on armastus ... '' I love you
Tagasi üles Go down
Sponsored content
PostitaminePealkiri: Re: Loitsimis keel   

Tagasi üles Go down
 
Loitsimis keel
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Valge Maagia :: LOITSUD :: Loitsud-
Hüppa: